Dijital Diş Hekimliği

Anasayfa / Tedavilerimiz / Dijital Diş Hekimliği

Dijital Diş Hekimliği

Dijital diş hekimliği profesyonel diş hekimlerinin bilgi birikimlerini modern bilgisayar teknolojisi ile birleştirerek, ağız ve diş sağlığını geliştirmek ya da gülüş dizaynı yaptırmak isteyen hastaların tedavi süreçlerini daha rahat bir şekilde geçirmelerini sağlayan yeni nesil diş hekimliğidir. Dijital diş hekimliği ağız içi özel kameralarla ağzın taranması (ölçü) tasarım ve 3 boyutlu yazıcılar sayesinde dişin üretimi safhalarından oluşan uygulamalardır. Bu uygulama sayesinde, restorasyonu.ok kısa sürede üretiminin tamamlanması ile tedavi aynı kısa sürede bitirilebilir.

Dijital Tasarım : Laboratuara bir bilgisayar dosyası olarak e-mail ile iletilen 3 boyutlu görüntü üzerinde, teknisyenlerimiz bilgisayar destekli tasarım yaparlar. Tüm detaylar bilgisayar ortamında özel tasarım programları ile elde edilir.

Dijital Diş Hekimliğinin Avantajları?

Dijital Diş Hekimliğinin Avantajları?

  • Dijital diş hekimliği, dijital görüntüleme yöntemleri sayesinde diş hekimliğinin tüm dallarında hem hastanın koltukta oturma süresini hem de teşhis ve tedavi için gerekli süreyi kısaltmaktadır.
  • Ölçü işleminde, ölçü maddesi ve ölçü kaşığı kullanılmadığı için öğürme refleksi ortadan kalkar.
  • Hassas ölçü sistemi sayesinde daha uyumlu dişler hazırlanabilir.
  • Dolgu ve kaplama protezler çok daha hızlı hazırlanabilir.
  • Üç boyutlu görüntüleme hata payını minimalize eder. Çenede bulunan bütün yapılar üç boyutlu olarak incelenebildiği için işlemler daha güvenli hale gelir.
  • Yoğun çalışma temposundan tedavileri için vakit bulamayan yada başka bir şehirden/ülkeden gelen hastalar için zaman tasarrufu sağlar. Bir günde tedavi olma imkanı elde edilir. Hasta aynı gün içerisinde yapılan tasarımı izleyebilir ve üretilen dişi ile tedavisini tamamlayabilir.
  • Dijital 3 boyutlu görüntüleme sistemleri (bilgisayarlı tomografiler) ile bütün diş hekimliği alanlarında daha hassas tedavi planlaması yapılabilir.
  • Dijital 3 boyutlu görüntü ile hazırlanan 3 boyutlu implant cerrahi rehberleri ile implantların yerleşim planlaması ile cerrahi sırasında açılarının dahi ayarlanarak yerleştirilmesi sağlanır.
  • Ortodontide şeffaf plakların planlaması ve üretimi dışında, arşivleme ve ortognatik cerrahilerin planlamasında da kullanılarak birçok avantaj sağlar.
  • Dijital gülüş tasarımı ile hasta fotoğraf ve videoları üzerinde tedavi planlaması yapılır ve sonucu hastaya eş zamanlı gösterilebilir.