Diş Beyazlatma

Anasayfa / Tedavilerimiz / Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma

Dişlerde meydana gelen içsel ve dışsal kaynaklı renklenmelerin, özel içerikli solüsyonların dişlere uygulanması ile giderildiği kozmetik amaçlı bir dental uygulamadır. Beyazlatma işleminin klinikte hastaya diş hekimi tarafından uygulanan klinik tipi ve diş hekiminin ağza özel hazırladığı bir aparey yardımıyla beyazlatıcı ajanı hastanın kendisine uyguladığı ev tipi beyazlatma olmak üzere iki farklı türü vardır. Hangi uygulamanın hastaya uygun olduğuna diş hekimi karar verir.

Diş lekeleri kaçınılmazdır. Yaşlanma sürecinden, yiyeceklerden, içeceklerden veya sigaradan kaynaklansın, çoğu insan bir noktada dişlerde renk değişikliği yaşar. Lekeleri önlemek için basit ve kalıcı adımlar atabilir, profesyonel diş beyazlatma teknikleri ile 1 saatten kısa bir sürede lekelerden kurtulabilirsiniz. Diş beyazlatma yöntemi ile dişlerinizin görüntüsü önemli ölçüde değişecek ve dilediğiniz beyaz tonu ile daha estetik bir gülüşe sahip olacaksınız.

Ev Tipi Beyazlatma

Ev Tipi Beyazlatma

Diş hekimi kontrolünde kişiye özel olarak hazırlanan yöntemdir. Kişiden alınan ağız ölçüleri sonrasında lastik kalıplar hazırlanır. Bu kalıpların içine beyazlatıcı özelliği bulunan bir jel sıkılır. Hastalardan bu kalıbı tercihen uyku vaktinde olmak üzere 6-8 saat arasında takması istenir. 1 hafta-10 gün sürebileceği gibi 4 haftaya kadar da bu tedavi süresi uzayabilmektedir. Bu süre ise belirlenecek renk tonuna göre ayarlanmaktadır.

Ofis Tipi Beyazlatma

En hızlı sonuç veren diş beyazlatma yöntemidir. Klinikte diş hekimi tarafından uygulanır. Beyazlatıcı özelliği bulunan özel solüsyon ağız dokularını koruyan bir ortamda dişlerin üzerine sürüldükten sonra belirli bir süre beklenir. Bu işlem 3 seansa kadar devam edebilir. İşlemler sonunda dişlerdeki ton açılması hemen fark edilir.

Ofis Tipi Beyazlatma