Gülüş Tasarımı Nedir?

Anasayfa / Blog / Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş Tasarımı Nedir?

Bazı zamanlar içinizdeki coşkuyu dışarıya vururken gülümsemenizi içinizde tuttuğunuz oluyor mu? Artık buna gerek yok, desek?

Gülüş tasarımı özellikle gelişen diş sağlığı sektöründe gittikçe uzmanlaşılan bir alan haline gelmektedir. Gülüş tasarımı uzmanlığının özelliği; ağız sağlığını koruyan birçok tedavi yönteminin bir arada kullanılmasından kaynaklanıyor. Bu yüzden diş hekimlerinin kendi uzmanlıklarında deneyim sahibi olmaları çok önemlidir. Bu yazıda gülüş tasarımı ile ilgili merak ettiklerinizi bulabilir, ağız sağlığı tedavilerine estetik bir pencereden bakabilirsiniz.

Gülüş tasarımı kişiye özel ve diş sağlığı gözetilerek yapılması gereken bir tedavi yöntemidir. Estetik diş hekimliğinin bir uygulama alanı olan Gülüş Tasarımı; çeşitli sebeplerle bozulan ağız yapısının düzeltilmesi işlemidir.

 

Hangi durumlarda gülüş tasarımı yapılır?

Diş eti sorunları

Ön dişlerde çarpıklık,

Ön dişlerde aralık,

Ön dişlerde çatlak,

Ön dişlerde çürüme,

Diş eti çekilmesi gibi diş sağlığı ile ilgili şikayetleriniz varsa, diş doktorlarımızdan randevu alarak, ağız yapınıza uygun bir gülüş tasarımı yaptırabilirsiniz.

 

Gülüş tasarımı nasıl yapılır?

Gülüş tasarımı yapılacak kişinin çene ve diş yapısı oldukça önemlidir. Çünkü gülüş tasarımı öncelikle bu iki yapısal özellik göz önüne alınarak planlanmaktadır. Kişinin cilt yapısı, yaşı gibi kişiye ait özellikler ve gülüş tasarımından nasıl bir beklentisi olduğu ise gülüş tasarımı uygulamasının istenen sonuca ulaşmasında önemli yol göstericilerdir.

 

Gülüş tasarımında neler yapılır?

Multidisipliner bir tedavi yöntemi olan Gülüş Tasarımı, diş sağlığını korumayı amaçlayan birçok tedavi yöntemi içermektedir. Gülüş tasarımı, diş estetiğine şekil verirken ağız sağlığını ön planda tutar. Böylelikle hayata geçirilen gülüş tasarımının uzun yıllar sağlıkla kalması hedeflenir.

 

Gülüş tasarımı yapılırken hangi aşamalardan geçilir?

Ağız sağlığını bozan çürüklerin giderilmesi,

Diş sayısında eksik varsa çeşitli yöntemlerle giderilmesi,

Diş eti hastalıklarının varsa tedavi edilmesi,

Diş beyazlatma,

Dolgu işlemleri,

Kaplama işlemleri,

Şeffaf plak tedavileri gibi bir dizi ağız sağlığını düzelten diş tedavileri ile istediğiniz gülüşe kavuşmanız mümkün olmaktadır.

 

Diş sağlığını önemsediğinizi biliyoruz ve bunun yanında güzel bir gülüş için uzmanların önerdiği gülüş tasarımını yapılacak listenize eklemek isteyebilirsiniz.